POMEMBNO V TEM MESECU

Seja ŽPS

Petek , 6.

marec

Obisk bolnikov na domovih, molitvena ura v domu, križev pot v zimski kapeli

Nedelja, 8.

Križev pot okrog cerkve ob 8.30

Nedelja, 15.

Križev pot okrog cerkve ob 8.30

Četrtek, 19.

Sv. Jožef, maše: v Kungoti ob 7.30, doma ob 9. uri in 18. uri

Petek, 20.

Srečanje svetopisemske skupine

Nedelja, 22.

marec

Otroški križev pot ob 10. uri (ob 9. uri ni sv. maše)

Sreda, 25.

Gospodovo oznanjenje, maše: v Kungoti ob 7.30, doma ob 9. uri in 18. uri

Sobota , 28.

Sveti krst

28.-29.

Prehod na letni čas

Nedelja, 29.

marec

Po 9. maši proslava ob materinskem dnevu, volitve novih članov ŽPS, Šterntalski križev pot ob 16. uri

Nedelja, 5

april

Cvetna nedelja

Postni čas se začenja s pepelnico. Takrat je strogi post in zdržek od mesnih jedi.

Drugi takšen post je na veliki petek.

Sicer pa se v postnem času vsak petek kristjani postimo, to je, ne jemo mesnih jedi. Izjema so otroci do 14 oziroma 18 leta, bolniki in starejši od 60 let.

O podrobnostih in morebitnih spremembah vas bomo sproti obveščali pri nedeljski maši in Župnijskih oznanilih.

Izbira članov za sestavo novega ŽPS

bo  v naši župniji potekala 29. marca 2020 in ne 22. marca, kot v drugih župnijah, ker bomo na ta dan imeli v naši župniji otroški križev pot in bo samo ena maša.

ŽPS je župnikovo posvetovalno telo, ki načrtuje in sodeluje pri pastoralnem življenju župnije. Čas, v katerem živimo pa vedno bolj potrebuje ljudi, ki se zavedajo, da je njihovo sodelovanje v župniji pomembno in nenadomestljivo.

Vsi verniki vabljeni k sodelovanju, da bomo res izvolili ljudi, ki bodo z odgovornostjo sodelovali pri pastoralnemu življenju župnije.

Prosimo vas tudi, da že pred tem datumom predlagate koga iz svoje oklice, ki bi lahko bil član ŽPS.

Vernike, ki so že predlagani kot možni kandidati za sestavo novega ŽPS bodo člani komisije za izbiro članov ŽPS obiskali v prihodnjih dneh, ker moramo od vsakega kandidata pridobiti pisno soglasje, da ga smemo uvrstiti na kandidatno listo za sestavo novega ŽPS.

Kako bomo volili?

Po maši boste verniki, ki ste prejeli zakramente uvajanja, to je zakramente krsta, obhajila in birme, prejeli žigosane glasovnice na katerih boste obkrožili kandidate, ki so po vaši presoji najprimernejši za sestavo novega Župnijskega pastoralnega sveta, lahko pa boste pripisali tudi svojega kandidata, za katerega bomo pisno soglasje za članstvo v ŽPS pridobili kasneje – v kolikor bo kandidat prejel zadostno število glasov.

Dobri Bog, pred nami je pomemben dogodek za našo župnijo , dan, ko bomo izbirali člane župnijskega pastoralnega sveta. Pomagaj nam, da bomo prepoznali in izbrali tiste naše brate in sestre, ki bodo to nalogo v naši župniji najbolje opravljali.

Naj nam Gospod nakloni dobrih sodelavcev, da bomo skupaj rastli in krepili zaupanje v Boga.

Cvetka Bračun

Svetopisemska skupina

Srečanja svetopisemske skupine je vsak tretji petek po večerni maši. Svetopisemsko skupino vodi gospa Marija Škafar. Vabljeni!

Nikoli ni prepozno

Župnija vabi k pripravi na zakramente, krsta, prvega obhajila, birme, poroke.

Nekateri zaradi različnih vzrokov v mladosti niste sprejeli teh zakramentov. Če bi to želeli, pridite na pogovor. Za Boga in tvojo dušo ni nikoli prepozno.