POMEMBNO V TEM MESECU

Nedelja, 2.

+ slovesno praznovanje svečnice

+ molitvena ura za duhovne poklice

Torek, 4.

+ Seja Župnijske karitas

Četrtek, 6.

+ Seja ŽPS

Petek, 7.

februar

+ Obisk starejših in molitvena ura v domu varovancev

Nedelja, 9.

februar

+ po mašah proslava praznika kulture

Petek, 21.

+ Srečanje svetopisemske skupine

Sreda, 26.

februar

+ PEPELNICA – PEPELJENJE - strogi post in zdržek od mesnih jedi – začetek postnega časa

Nedelja, 1.

marec

+ prva postna nedelja – križev pot okrog cerkve – PONOVITEL PEPELJEJNA

Postni čas se začenja s pepelnico. Takrat je strogi post in zdržek od mesnih jedi. Drugi takšen post je na veliki petek. V postnem času se kristjani vsak petek postimo, to je, ne jemo mesnih jedi. Izjema so otroci do 14 oziroma 18 leta, bolniki in starejši od 60 let.

V postnem času v naši župniji vsako nedeljo molimo križev pot ob 8.30 okrog cerkve pri križih, ki jih za to priložnost postavijo ključarji. Razpored molitve župnijskih skupin bo določil ŽPS na seji v mesecu marcu. Prvo nedeljo pa bodo molile skupini ŽPS in ŽGS.

O podrobnostih in morebitnih spremembah bomo sproti objavljali pri nedeljski maši in Župnijskih oznanilih.

Svetopisemska skupina

Srečanja svetopisemske skupine je vsak tretji petek po večerni maši. Svetopisemsko skupino vodi gospa Marija Škafar. Vabljeni!

Nikoli ni prepozno

Župnija vabi k pripravi na zakramente, krsta, prvega obhajila, birme, poroke.

Nekateri zaradi različnih vzrokov v mladosti niste sprejeli teh zakramentov. Če bi to želeli, pridite na pogovor. Za Boga in tvojo dušo ni nikoli prepozno.