MAŠNI NAMENI V MESECU

Izredna navodila slovenskih škofov za preprečevanje širjenja koronavirusa COVID-19:

so odredila odpoved svetih maš do preklica. Vse svete maše bodo darovane brez vernikov - zasebno

Svete maše do konca marca in aprila

Takoj, ko bodo kakšne spremembe glede določb civilne oblasti glede ukrepov za zajezitev koronovirusa, vas bomo obvestili o drugačnem programu.

Tudi naša župnija mora prilagoditi program svetih maš. Župnik bo maševal vsak dan po navedenem programu. Ker se verniki maše ne morejo fizično udeležiti, slovenski škofje svetujejo, da svojci pokojnih za katere se daruje sveta maša, v tem času doma molijo. V Kungoti, do ponovnega dovoljenja zbiranja vernikov v cerkvah, ne bo svete maše. Te naročene svete maše bodo opravljene vse, po dogovoru, pozneje. V nedeljah bo župnik maševal le enkrat. Trikrat v nedeljah duhovniki lahko mašujemo zaradi pastoralnih potreb oziroma pomanjkanje duhovnikov, sicer lahko mašujejo le enkrat na dan, tudi v nedeljah.

Pri nas v Sloveniji delo verskih skupnosti – tudi Cerkve  omogočajo verniki s svojimi darovi. V tem času, ko ni nedeljskih mašnih nabirk, mora župnik zagotoviti plačevanje položnic na drugačen način. Denar darovan  za sveto mašo, ki ga župnik sprejme, ga lahko uporabi še le, ko je maša opravljena. Četudi se to ne sliši pobožno,  mora župnik v teh kriznih časih maševati tudi za to, da lahko župniji zagotavlja delovanje.

Prosim za razumevanja. Vsekakor bomo zmogli in prebredli to situacijo.

Vedno sem pripravljen na vsako spremembo v razporeditvi maš oziroma lahko nekatere maše prestavimo za čas, ko boste sami fizično pri maši lahko navzoči. Pokličite me in sporočite morebitne predloge in želje na 041 40 30 26, ali mi pošljite SMS.

datum

dan

ura

namen - za

29. 3.

Žive in pokojne župljane

30.3.

Bratušek Stanislava

31.3.

Ludvika Lesjaka

1.4.

Ludvika Ferša

Dragico Lesjak

Cvetna nedelja

Milana Svenška

Spomini

Matildo Štrucl

Cecilijo Belšak

Zvestobo duhovniškemu poslanstvu

petek

Veliki petek – ni svete maše

Velika noč

2.

3.

Marijo Lešnik

V tem času bomo končali svete maše

Spomini (16 svetih maš - 6.11., 20.11., 27.11., 5.12., 23.1., 30.1., 20.2., 27. 2., 5.3., 12.3. 13.3., 14.3., 17.3., 19.3., 20.3., 6.4.).

Sporočite, kdaj naj bodo svete maše, ki so bile po vaši želji v prejšnjih oznanilih oznanjene in zaradi nove situacije še niso bile opravljene. Sicer jih bom uvrstil v razpored maš, ki jih dobim od drugod in jih uvrščam v razpored na prosta mesta.

maša oznanjena

za datum:

Marijo (obl.), Stanka Rozmana, Janka Hertiša in Franca Nahbergerja

13. marec

Slavico Jančec Odeb (obl.)

14. marec

Ivana Premzla (obl.)

15. marec

Jožefa Kanclerja, rodbino Fideršek in Stanka Županiča

17. marec

Friderika Podgorška, Matildo in brata Mirka

19. marec

Marijo Šlamberger in sorodnike

20. marec

Sestro Josipo, svaka Danijela Premužiča, brate Ivana, Srečka, Janka, svakinjo Angelo, starše Premožić in Antona Zajka

22.. marec

Vesno Petrovič

25. marec

Marija Šlamberger in sorodnike

6. april

Maše iz Kungote. Upajmo, da prepovedi zbiranja ne bodo predolgo trajale. Naročene mašeso v spodnjem razporedu. Če bi kdo želel, da katero od teh maš opravim v Kidričevem, seveda brez vaše fizične navzočnosti, mi sporočite na 041 40 30 26 ali mi pošljite SMS. Sicer se bodo te maše opravile, ko se dogovorimo oziroma, ko bo mogoče zopet maševati v Kungoti.

Marec

maša za

NE, 15. 3

Maša za Martina Panikvarja je pogrebna maša in je uvrščena med maše od drugod. V razpored jo uvrščam, kadar je prosto.

ČE, 19. 3.-

Sv. Jožef

Franca Intiharja, štiri svake, 5 bratov, starše Intihar Plečko,

SR, 22. 3.-

4. postna

Alojza, Marijo in Franca Repca (obl.)

PO, 25. 3. –

Gospodovo oznanjenje

Maša za Marijo Metličar je pogrebna maša in je uvrščena med maše od drugod. V razpored jo uvrščam, kadar je prosto.

NE, 29. 3.-

5. postna - tiha

Viktorja Lobenweina (obl.), starše Lobenwein, Peršuh in sorodnike k 103

April