VEROUČNI URNIK

Verouk

Veroučenci od 2. – 7. razreda so začeli z veroukom v mesecu septembru,

v mesecu oktobru pa se začne verouk tudi za 1. razred.

Vpis k verouku bo 7. oktobra ob 16. uri.

Vstopili smo že v mesec oktober, ko se bomo skupaj z Marijo, Jezusovo in našo materjo zbirali pri molitvah rožnega venca.

Rožni venec bodo molili veroučenci vsako nedeljo v mesecu oktobru ob 10.25 po sledečem razporedu:

nedelja

molijo veroučenci

6. oktobra

2, 3. in 7. razred

13. oktobra

6. razred

20. oktobra

5. razred

27. oktobra

1. in 4. razred

Vsakokrat vabljeni pravzaprav vsi veroučenci in kolikor je mogoče tudi starši, vsak veroučenec pa se naj udeleži molitev vsaj eno nedeljo.

Pred mašo bomo vsakokrat postavili kip Marije, ob kateri smo se zbirali pri šmarnicah, nato bo sledila molitev in sveta maša.

Po maši bomo zopet polnili vrečke s sivko, katere boste lahko odnesli domov po maši na zahvalno nedeljo.

Katehistinja

ZA VSE

LITURGIČNI ZVEZEK + nalepka

2,80

Tudi letos bodo starši prispevali 30 €, tisti starši, ki bodo otroka vpisali prvikrat, pa bodo izpolnili PRIJAVNICO ZA VEROUK.

Provizorični urnik za leto 2019-20

dan

ura

razred

poučuje

prostor

6. r.

župnik

1. r.

3. r.

7. r.

župnik

4.  r.

2. r.

Sreda

5. r.

spodnja učilnica

Verouk za 1. razred bomo začeli 7. oktobra. Prvi dan verouka bo obenem vpis k verouku.

Za birmance bodo posebne priprave:

• 1. September po maši ob 9. uri roditeljski sestanek s starši birmancev, na katerem bodo navzoči tudi birmanci.
  • V soboto 14. septembra je župnijsko romanje in takrat, 14. septembra ne bo verouka. 13. in 14. so predvidene duhovne vaje za birmance naše župnije pri sv. Trojici v Podlehniku, za ostale termine se bomo še dogovorili.

Verski tisk za mlade

Mavrica

Slovenska katoliška revija, ki otrokom na zanimiv način odgovarja na vprašanja o Bogu in večnosti, predšolskim otrokom ponuja obilo branja skupaj s starši, šolarjem širi obzorja, budi radovednost - prava revija za vse navihane, radovedne, vedoželjne otroke!

Cena posamezne številke je 3,70 evra.

Letna naročnina s popustom je 39,90 evra.

Letna naročnina vključuje 10 rednih številk + Mavrični poletni zabavnik. Novi naročniki prejmete darilo: knjigo 5 jezikov ljubezni otrok in obesek angelčka.

Najst

• Ste prerasli Mavrico? Se pripravljate na birmo? Hodite v srednjo šolo? Čas je za #najst!

• Z vami razvijamo talente, premišljujemo o odnosu fant–punca, vrtimo svet, klikamo po pop sceni, poslušamo glasbo, spremljamo modne smernice, se pripravljamo na birmo in po njej prinašamo evangelij svetu.

• Živimo z roko v roki z družabnimi omrežji. V vsaki številki vabimo k reševanju izzivov, ki jih bomo objavljali na različnih družabnih omrežjih.

• Ob naročilu novi naročniki prejmete darilo: knjigo Iskrice Svetega Duha in zapestnico.

Plačilo je možno tudi v dveh obrokih.

Cena posamezne številke je 4,50 evra.
Naročnina za 6 številk letno je 27,00 evra.

Letna naročnina: 27,00 €

On je moja pot, on je moje življenje

Kmalu se bodo končali brezskrbni počitniški dnevi in zopet bomo zakorakali novim izzivom naproti. Začelo se bo novo šolsko in veroučno leto.

Starši ste otroka  dali krstiti v želji, da bi bil deležen božjega varstva in obljubili, da ga boste versko vzgajali. V najnežnejših letih ste mu govorili o angelčku varuhu in ga morda naučili tudi kakšno molitev.

In že je tu čas, ko je potrebno iti v šolo in k verouku.

Verouk je pomemben del verske vzgoje. Otrokom pomaga spoznavati Boga in Božje življenje, ki so ga prejeli pri svetem krstu in ga vedno znova obnavljamo pri mašah in zakramentih.

Spoštovani starši, tudi v letošnjem letu naredimo to, kar je naša naloga in dolžnost, vi in mi, Boga pa prosimo za moč in pogum, za rast in blagoslov.

Pa naj zapišem še tole:

Zakrament prvega svetega obhajila veroučenci prejmejo v 3. razredu – če so hodili k verouku vsaj dve leti in zakrament svete birme v 8. ali 9. razredu ob izpolnjenem pogoju, da so hodili k verouku vsaj 7.  let.

NIKOLI NI PREPOZNO, kot lahko preberemo na prejšnjih straneh. Res je, da lahko otrok v kasnejših letih pridobi vse zakramente. A pomislite tudi na to, da ga boste prikrajšali za Božjo ljubezen, za spoznavanje in doživljanje Božje ljubezni z vrstniki in prijatelji.

K verouku zato vabimo tudi vse, ki so morda  v 2., 3.,… razredu in do sedaj verouka še niso obiskovali. Vključili jih bomo v razred, v

katerem so v osnovni šoli, glede prejema zakramentov pa se je potrebno dogovoriti z gospodom župnikom.

Želimo vam

Blagoslovljeno in uspešno

novo šolsko in veroučno leto!

Cvetka Bračun